SIM FACTOR produkuje najnowocześniejsze symulatory kolejowe wyposażone w odwzorowane w pełni kabiny pojazdów trakcyjnych oraz platformy ruchu. Jesteśmy Polską firmą tworzącą autorskie rozwiązania oparte całkowicie o rodzime, krajowe technologie i produkty.

Zakres oferty symulatorów kolejowych:

Poligon symulacyjny

Poligon symulacyjny, składa się z co najmniej dwóch stanowisk osób szkolonych. Jest to autorskie rozwiązanie SIM FACTOR, gdzie została połączona technologia jednolitej symulacji dostępnej zarówno w symulatorach immersyjnych oraz na stanowiskach VR. Rozwiązanie jest zaprojektowane tak, aby umożliwić interakcję pomiędzy maszynistą a innymi osobami, np. kierownikiem manewrów na bocznicy kolejowej.

Immersyjne symulatory w zabudowie mobilnej

Symulator pełnozakresowy zabudowany w naczepie ciągnika to mobilne centrum szkoleniowe. Produkt zapewnia w pełni immersyjną kabinę szkoleniową na platformie ruchu o 6 stopniach swobody (6DoF), zintegrowane stanowisko instruktora oraz salę obserwacyjną. Naczepa jest całkowicie samowystarczalna, wyposażona w system podtrzymania zasilania o mocy przekraczającej 30kW oraz system klimatyzacji. Jej konstrukcja umożliwia poruszanie się po drogach publicznych.

Immersyjne symulatory pełnokabinowe

Symulator pełnokabinowy, immersyjny na platformie ruchu, z idealnie odwzorowanym pulpitem oraz kabiną pojazdu trakcyjnego. Cechą szczególną jest pełna wirtualizacja lokomotywy, zapewniająca perfekcyjne odtworzenie dynamiki pojazdu, wraz z kompletnym system wyświetlania opartym o ekrany UHD.

Symulatory stacjonarne

Symulator stacjonarny koncentrujący się na odwzorowaniu pulpitu maszynisty wraz z najwyższej jakości ekranem UHD prezentującym szybę czołową pojazdu.

Symulatory VR

Umożliwia pełną interakcję ze zwirtualizowanym pojazdem trakcyjnym poprzez interfejs gogli VR.