Mobilny symulator DB Cargo Polska gotowy!

Info

W grudniu 2018 roku SIM FACTOR zawarł z DB Cargo Polska S.A. umowę na dostawę pełnozakresowego symulatora lokomotywy zainstalowanego w specjalistycznej naczepie mobilnej. Tym samym DB Cargo Polska będzie jednym z pierwszych kolejowych przewoźników towarowych, który z końcem pierwszego kwartału 2019 roku będzie szkolił swoje kadry przy użyciu nowoczesnego urządzenia.

Umowa obejmuje dostawę kompletnego stanowiska symulacyjnego na platformie ruchomej, stanowiska instruktora oraz naczepy mobilnej. W zamówionej wersji symulator oferować będzie możliwość prowadzenia szkoleń na lokomotywę Siemens Vectron, z możliwością rozbudowy na inne typy maszyn. Urządzenie zabudowane jest na naczepie samochodu ciężarowego przystosowanej do obsługi przez ciągnik siodłowy (potocznie „TIR”). Dzięki unikatowej konstrukcji naczepy, wyposażonej w częściowo rozsuwane nadwozie, możliwe jest umieszczenie pełnej kabiny immersyjnej na platformie ruchomej 6DOF przy jednoczesnym poruszaniu się po drogach publicznych bez dodatkowych zezwoleń. Zastosowane rozwiązanie umożliwi DB Cargo Polska prowadzenie szkoleń w dowolnym miejscu w Polsce. Naczepa będzie wyposażona w systemy umożliwiające jej autonomiczne funkcjonowanie, tj. agregat prądotwórczy, systemy klimatyzacji, ogrzewanie postojowe oraz strefę socjalną.

To pierwszy komercyjny symulator mobilny, lokomotywy elektrycznej, pełnozakresowy, działający u krajowego przewoźnika towarowego. Dziękujemy całej załodze SIM FACTOR, to był nasz najszybciej zrealizowany projekt i jeden z bardziej wymagających.

Zdjęcia