Symulator SIM Factor w LOTOS Kolej

Info

W dniu 5 grudnia 2019 r. w LOTOS Kolej miało miejsce uroczyste otwarcie Ośrodka Szkolenia Maszynistów, który jest najnowocześniejszym ośrodkiem tego typu w województwie Pomorskim. Ośrodek został wyposażony w najwyższej klasy pełnozakresowy symulator pojazdu kolejowego. Urządzenie, które odzwierciedla kabinę lokomotywy typu E6ACTa – Dragon 2 zostało dostarczone przez firmę SIM FACTOR

Pierwszy w Polsce symulator lokomotywy Dragon 2 został uruchomiony 26 listopada 2019 roku. Dziękujemy też za wsparcie naszym partnerom Damiro –  – Midura Group, Motion Systems oraz NEWAG S.A.

Jest to już 5 symulator pełnozakresowy na platformie ruchomej zbudowany przez SIM FACTOR w 2019 roku. Współpracując z przewoźnikami towarowymi chcemy pokazać, iż narzędzie jakim jest symulator jest niezwykle użyteczne. Możemy symulować różną wielkość i ciężar składów, szkolić się z jazdy z ETCS a także pokazywać jak zachowuje się pojazd trakcyjny w niebezpiecznych sytuacjach. Oczywiście jak, przy każdym naszym nowym projekcie, biblioteka tras SIM FACTOR wzbogaciła się o nowe odcinki – zapraszamy do trójmiasta 🙂 Niebawem więcej zdjęć i trzymamy kciuki za otwarcie nowego profesjonalnego centrum szkoleń symulacyjnych Lotos Kolej.

Zdjęcia